Dietetyka i tematyka związana z odżywianiem i zdrowym stylem życia jest obecna w moim życiu od 8 lat. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu z zakresu Technologii Żywności i Żywienie Człowieka specjalizacja Żywienie Człowieka. Również na tym samym Uniwersytecie Przyrodniczym ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Jakości i Bezpieczeństwa Żywności.

Moja praca inżynierska polegała na praktycznym zaprojektowaniu produktów z udziałem prebiotyków przeznaczonych dla diabetyków.

Praca magisterska natomiast dotyczyła zagadnień związanych z rozpuszczalnym i nierozpuszczalnym błonnikiem pokarmowym oraz wpływem poszczególnych jego frakcji na organizm.

Celem mojej pracy jest uświadomienie pacjentom, że można jeść inaczej (zdrowo i smacznie), żyć inaczej, polubić aktywność fizyczną i często dzięki temu uniknąć zbędnej farmakoterapii. Udowadniam swoim pacjentom, że dieta może być przyjemna. Stwierdzenie “dobry dietetyk” zobowiązuje :)

W wielu przypadkach zmiana stylu życia i wdrożenie nowych, prawidłowych nawyków żywieniowych pozwala poprawić wyniki badań labolatoryjnych, zmniejszyć zwartość tkanki tłuszczowej, poprawić jędrność ciała, jak również często towarzyszy temu ustąpienie bóli, opuchlizn, zmęczenia i braku energii do życia.

Skoro szukasz dobrego dietetyka, umów się na wizytę Lublinie lub skontaktuj się on-line.

Zapraszam,

Marta Baltaziak